Pembrokeshire Show

PageLines- showstop.jpg
14th - 16th August 2012 JUDGE: MR J ARNOLD
CLASS & POSITION NAME OF ANIMAL SIRE DAM EXHIBITOR
Supreme Champion BEN-NANT VERA CORSKIE NORMAN BEN-NANT JENNA MR B T RAYMOND
Reserve Supreme Champion CRUGMELYN CANWR 11 WOODHALL WARREN CRUGMELYN LLEUCU LLWYD G & E LLOYD
Group of Three 1. D E & D AT LLOYD
2. MR B T RAYMOND
3. MR A G DAVIES
4. MR & MRS MARK EVANS
5. MR & MRS M O & L D JONES
Bull, born on or after 01.01.11 1. CRUGMELYN CANWR 11 WOODHALL WARREN CRUGMELYN LLEUCU LLWYD G & E LLOYD
2. BEN-NANT CEDRIC 11 DOVEFIELDS GALLANT BEN-NANT VIOLA MR B T RAYMOND
3. DYFED CYMRO 11 PENWERN WISEMAN DYFED NESSIE 14TH MR & MRS M O & L D JONES
4. BEN-NANT CO CO 11 DOVEFIELDS GALLANT BEN-NANT VERA MR B T RAYMOND
5. WELSTON CROMWELL 11 WELSTON TIPPER WELSTON ELGAR'S BRANDY AVRIL MR A G DAVIES
Bull Calf, born on or after 01.06.11 1. CRUGMELYN CARLO 11 WOODHALL WARREN CRUGMELYN VEGAN G & E LLOYD
2. DYFED CAPTAIN 11 PENWERN VISCOUNT DYFED CADETTE 3RD RICHARD JAMES CUMMING
3. RHODYN DANDY 12 SAMARK SUPERMAN PENWERN ANNABELLE MR & MRS G D JENKINS
Cow, any age, in calf or with calf at foot, born before 01.01.10 1. BEN-NANT VERA CORSKIE NORMAN BEN-NANT JENNA MR B T RAYMOND
2. HIRWAUN ALICE HIRWAUN ROONEY HIRWAUN CADI MR A DAVIES
3. PENWERN ANNABELLE KILBRIDE FARM NEWRY PENWERN TELERI MR & MRS G D JENKINS
4. GREENFIELDS WILLOW CORSKIE PILOT GREENFIELDS ROXANNE D E & D AT LLOYD
5. PODE HOLE SOPHIA AMBER PODE HOLE VICTOR SKERRINGTON SOPHIA 5TH RICHARD JAMES CUMMING
Heifer, born after 01.09.10 1. CEFNGWLAD CINNAMON OVERHALL LEON REBRA NUTMEG 4 ANWEN JONES
2. PENWERN BERWEN STERLING HERKULES PENWERN RACHEL MR R W JENKINS
3. GERAWIL BELLOW BRINKTON BRILLIANT GREENFIELDS WILLOW D E & D AT LLOYD
4. DEWISLAND CINDERELLA DEWISLAND ADONIS 09 TILLYMAUD DANIELLE 29TH MR & MRS MARK EVANS
5. DYFED ANWEN 2ND PENWERN WISEMAN DYFED ANWEN MR & MRS M O & L D JONES
Heifer Calf, born on or after 01.09.11 1. CRUGMELYN CARAMAC WOODHALL WARREN CRUGMELYN GALAXY CARAMEL G & E LLOYD
2. DEWISLAND CARIAD WROXALL RADIOACTIVE WROXALL ROSEMARY PRIMROSE MR & MRS MARK EVANS
3. DEWISLAND CLEMENTINE WROXALL RADIOACTIVE HOCKENHULL SARAH 26TH MR & MRS MARK EVANS
4. DYFED HEATHER HONEY 18TH PENWERN WISEMAN DYFED HEATHER HONEY 12TH MR & MRS M O & L D JONES
5. HIRWAUN DELYTH SAMARK SUPERMAN HIRWAUN ALICE MR A DAVIES
Heifer, born after 01.01.10, in calf or with calf at foot 1. BEN-NANT BUDDUG SAMARK SUPERMAN BEN-NANT VERA D E & D AT LLOYD
2. CAIRNVIEW CHARISMA ANNANWATER PIONEER WOODHALL VIBRANT MR & MRS MARK EVANS
3. CARBERY BRITTANY BANWY T-REX CARBERY LUCIA MR A G DAVIES
Reserve Interbreed Group of Five 1. CRUGMELYN CANWR 11 WOODHALL WARREN CRUGMELYN LLEUCU LLWYD G & E LLOYD
1. PENWERN ANNABELLE KILBRIDE FARM NEWRY PENWERN TELERI MR & MRS G D JENKINS
1. HIRWAUN ALICE HIRWAUN ROONEY HIRWAUN CADI MR A DAVIES
1. CEFNGWLAD CINNAMON OVERHALL LEON REBRA NUTMEG 4 ANWEN JONES
1. PENWERN BERWEN STERLING HERKULES PENWERN RACHEL MR R W JENKINS