Newark & Notts Show

11th - 12th May 2013 JUDGE: Mr N Hunter
CLASS & POSITION NAME OF ANIMAL SIRE DAM EXHIBITOR
Supreme & Female Champion DIRNANEAN KITTY 2ND HALENOOK PANACHE DIRNANEAN KITTY D A & L A SAPSED
Reserve Supreme & Male Champion FIRCOVERT CHESTER 11 BLACKFORD HARVESTER FIRCOVERT WHISPER MR P GUNTHER
Reserve Male Champion BURGHBRIDGE DUNCAN 12 STRATHISLA POPEYE BURGHBRIDGE VALENTINE MR THOMAS HILL
Reserve Female Champion WILLIAMS DANIELLE 2ND DARSHAM PLAYBOY TILLYMAUD DANIELLE 33RD MRS HAYLEY CLARKE
Bull, born on or after 01.01.12 1. BURGHBRIDGE DUNCAN 12 STRATHISLA POPEYE BURGHBRIDGE VALENTINE MR THOMAS HILL
2. HEATHBROW DOUBLE STAR 12 HOCKENHULL KRAMER HEATHBROW SUPERSTAR D A & L A SAPSED
3. ATLOW DOUBLE D 12 BANWY WONDERBOY ATLOW VELVET MR D DONNELLY
4. WILLIAMS DRACO 12 (P) 12 DARSHAM PLAYBOY TILLYMAUD MALVENAS 58TH MRS HAYLEY CLARKE
5. FERRYLANE DOMINO 12 BURGHBRIDGE VANGUARD FERRYLANE PATCHES ANDREA MR P D THURSTON
6. STORERSMITH DAREDEVIL 12 GLENTURK ROLEX FOLE VIVIAN 39TH MR & MRS R & L STORER SMITH
Bull, born on or before 31.12.11 1. FIRCOVERT CHESTER 11 BLACKFORD HARVESTER FIRCOVERT WHISPER MR P GUNTHER
Cow, in-calf or in-milk, with or without calf at foot, born on or before 31.12.10 1. DIRNANEAN KITTY 2ND HALENOOK PANACHE DIRNANEAN KITTY D A & L A SAPSED
2. KILBRIDE FARM DORA 34A CAIRNVIEW SNAZZY KILBRIDE FARM DORA 21T MR D DONNELLY
3. STORERSMITH BUBBLE BLACKFORD HARVESTER HOCKENHULL SNOW QUEEN 26TH MR & MRS R & L STORER SMITH
4. FIRCOVERT BLUEBELL HORSFORDMANOR PRESTIGE (P) WACTON KLYPSO MR P GUNTHER
Heifer, born on or between 01.01.11 & 31.12.11 1. WILLIAMS SIMONE'S CRYSTAL HEATHBROW TRISTAR HORSFORDMANOR SIMONE MRS HAYLEY CLARKE
2. FIRCOVERT CECILIA HOCKENHULL RED RUM HORSFORDMANOR WONDER MR P GUNTHER
3. HEATHBROW CARAMEL DIRNANEAN WELCOME 1 HEATHBROW VALENTINE D A & L A SAPSED
4. REDROSE CRYSTAL ATLOW AWESOME 09 ATLOW VERITY MR D DONNELLY
5. TWYFORD CARINA BRINKTON SOVREIGN TWYFORD VIOLA M/S A & P A HURN
Maiden Heifer, born on or after 01.01.12 1. WILLIAMS DANIELLE 2ND DARSHAM PLAYBOY TILLYMAUD DANIELLE 33RD MRS HAYLEY CLARKE
2. HEATHBROW DANDIE LAUBE DARSHAM PLAYBOY HEATHBROW TABITHA LAUBE D A & L A SAPSED
3. FERRYLANE GONDOLE DONNA BURGHBRIDGE VANGUARD FERRYLANE GONDOLE TARA MR P D THURSTON
4. STORERSMITH DOMINO GLENTURK ROLEX SCARTHINGWELL VANITY MR & MRS R & L STORER SMITH
Interbreed Supreme Champion & Interbreed Female Champion DIRNANEAN KITTY 2ND HALENOOK PANACHE DIRNANEAN KITTY D A & L A SAPSED
Interbreed Reserve Supreme Champion, Interbreed Supreme Junior Champion & Interbreed Junior Male Champion BURGHBRIDGE DUNCAN 12 STRATHISLA POPEYE BURGHBRIDGE VALENTINE MR THOMAS HILL
Interbreed Reserve Supreme Junior Champion & Interbreed Female Junior Champion WILLIAMS DANIELLE 2ND DARSHAM PLAYBOY TILLYMAUD DANIELLE 33RD MRS HAYLEY CLARKE